„Beteg vagy” – a világhírű tornász nekiment a transzsportolók ellen kampányoló aktivistának

Simone Biles szerint elfogadónak kell lenni a magukat nőknek valló férfiakkal.

Sportolók, akik nem álltak be a sorba: Cristiano Ronaldótól kezdve, Nemanja Maticson át Max Verstappenig.
Júniussal a hivatalos Pride-hónap is lezárult, amely továbbra is világszerte megosztja a sportolókat. Amíg Lewis Hamilton vagy Simone Biles például nyíltan a woke-ideológia támogatója, addig egyre több sztársportoló emeli fel a szavát a propaganda terjesztése ellen. Mint ismert, az ötgyermekes Cristiano Ronaldo már 2021-ben, a részben hazánkban rendezett labdarúgó Európa-bajnokságon sem viselt szivárványos karszalagot és azóta sem tagadta meg világnézetét.
A labdarúgás világában nem ritka a hasonló vélemények kifejezése: az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA idén tavasszal vádat emelt a Rangers ellen a szurkolók által kihelyezett woke-ellenes transzparensek miatt. A lelátón a
Tartsátok távol az woke-ideológiát – védjétek meg Európát”
felirat volt olvasható, amelytől később elhatárolódtak a skót klubnál. Úgy fogalmaztak, „mélységesen elszomorítónak és őszintén szólva kínosnak tartjuk, hogy a klub jelentős szankciókkal néz szembe egy kisebbség cselekedete miatt”.
Ezt is ajánljuk a témában
Simone Biles szerint elfogadónak kell lenni a magukat nőknek valló férfiakkal.
Korábban az Olympique Lyon szerb középpályása, Nemanja Matics két mérkőzésre szóló eltiltást kapott, amiért május 17-én, az Angers elleni bajnokin letakarta a francia élvonal „homofóbiaellenes kampányának” szimbólumát a mezén, de egyes híresztelések szerint honfitársa, minden idők egyik legsikeresebb teniszezője, Novak Djokovics is ellenzi a woke-ideológia térnyerését.
Ezt is ajánljuk a témában
Még a szponzor is tombol a történtek után.
A Premier League-klubok minden évben november 29. és december 5. között szivárványos csapatkapitányi karszalaggal fejezik ki kiállásukat az LMBTQ-közösség mellett. Az utóbbi években egyre több bonyodalom akadt ezzel kapcsolatban: Sam Morsy, az Ipswich Town egyiptomi kapitánya nem viselte az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) által előírt karszalagot, ezzel párhuzamosan a Crystal Palace angol válogatott védője, Marc Guehi pedig ráírta, hogy „Jézus szeret téged”, és ezzel a felirattal szaladt a gyepre.
A Manchester United Everton elleni bajnokijára az Adidas sportszergyártó az egyedi „szivárványos” kabátokat gyártott le a hazai játékosoknak, ám a marokkói Noussair Mazraoui vallási okok miatt megtagadta annak viselését,
így a klub végül elállt a kezdeményezéstől – hiába tombolt a háttérben a 900 millió fontos német szponzor...
Ezt is ajánljuk a témában
Az elfogadásnak beállított propaganda évről évre megosztja a játékosokat, akiket politikai állásfoglalásra kényszerítenek.
A regnáló Formula–1-es világbajnok, Max Verstappen szintén nem hódolt be a fősodornak, nem ünnepli a júniusi Pride-hónapot. A holland pilóta évek óta látványosan kerüli és elutasítja a szivárványos jelképek viselését a sisakján és az autóján egyaránt – szemben például a már említett brit Lewis Hamiltonnal. A Mercedes még 2022-ben váltott szivárványos sisakfestésre a Pride apropóján.
„Tiszteletben tartom mindenkinek a jogát ahhoz, hogy önmaga legyen, de ez a »woke-kultúra« már túl messzire ment.
A büszkeség hónapja kevésbé szól a valódi támogatásról, sokkal inkább a politikai pózolásról.
Nem leszek része ennek a műsornak. Nincs szükség erre a nagyképűsködésre” – fogalmazott a holland Max Verstappen, akinek a kijelentése megosztotta a szurkolótáborát.
Ezt is ajánljuk a témában
Novak Djokovics nemet mondott a Pride-hónapra.
Fotó: Ed Jones/AFP